2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ekonomisystem
Beskrivning: Falu Energi och Vatten AB inbjuder in till upphandlingen av ett Ekonomisystem som SaaS-tjänst med diarienummer FEV 25/0211 enligt bifogade upphandlingsföreskrifter och bilagor. Eventuella frågor som ställs i denna upphandling under jul och nyår (ca vecka 52 till vecka 2) kan komma att besvaras efter ledigheterna.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122827:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48812000 Ekonomiska informationssystem, 48444000 Redovisningssystem