386095-2024 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning – Anestesi och IVA-förbrukning DEL 2
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelAnestesi och IVA-förbrukning DEL 2
BeskrivningPositioner som inte tilldelades eller upphandlades i del 1, t ex andningsblåsa, larynxmask, skavskydd till näsgrimma, näsgrimmor, syrgasmasker, trakealkanyler, trakeostomiset, peangskydd, operationsbord-textilier m fl.
Intern identifierareRS230422
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141321 Anestesinålar, 33170000 Anestesi och återupplivning, 33171000 Instrument för anestesi och återupplivning, 33171110 Anestesimask, 33172100 Anestesiutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del