38616-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Sopbilar – Gatusopbil - Ljusdals kommun 2023
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelGatusopbil - Ljusdals kommun 2023
BeskrivningLjusdals kommun upphandlar till enheten Gata/Park en funktionskomplett gatusopbil.
Intern identifierare14135
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34144511 Sopbilar
Ytterligare klassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareGatusopbil - Ljusdals kommun 2023