386193-2021 - ResultatSverige-Uppsala: Motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastbil till ledningsnät
Referensnummer: 2020-0238
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av en tung gasdriven lastbil till ledningsnätsektionen med Uppsala Vattens grafiska profil.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34140000 Tyngre motorfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen