Kommunikation Upphandlingsdokumenten finns tillgängliga för obegränsad, fullständig och direkt tillgång kostnadsfritt på: http://www.upphandling.sll.se
Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Specialiserad rehabilitering i varmt klimat för patienter med psoriasis.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85110000 Sjukhustjänster och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen genomförs med ett förenklat förfarande (B-tjänst Hälso- och sjukvård). Då möjlighet ej finns till annonsering inom EU med detta förfarande är ”Meddelande om upphandling” registrerat som ett Öppet förfarande.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förendast en del
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 1
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Specialiserad rehabilitering i varmt klimat för patienter med psoriasis
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85110000 Sjukhustjänster och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen