See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avrop DIS Modernisering 6317 Utbyte luftare RN Sjölunda
Beskrivning: Entreprenadens huvudsyfte är att ersätta befintligt luftningssystem från och med fallröret och därefter. Utbytet gäller alltså: luftstam från den punkt där ledningen övergår till plast, inklusive förgreningar och membranhus samt tillhörande membran. Luftledningarnas rörstöd och infästningar inspekteras efter det att reaktorn tömts ned och byts ut efter behov. Bytet sker pga åldersrelaterat slitage.
Intern identifierare: 25/00393
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandling inom dynamiskt inköpssystem
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000