38632-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arbeten som rör telekommunikationer – Elarbeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelElarbeten
BeskrivningUpphandlingen avser Karlshamns kommun, Karlshamnsbostäder AB, Karlshamnsfastigheter AB, Karlshamns hamn och Räddningstjänsten Västra Blekinge. Upphandlingen är uppdelad i två delområden. Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på enbart ett av delområdena eller båda. ramavtal kommer att tecknas för respektive delområde med tre leverantörer i rangordning 1-3 under förutsättning att minst tre anbud inkommit och godkänts för respektive delområde.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45232332 Arbeten som rör telekommunikationer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelPartnering Elarbeten
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:82745:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45315100 Eltekniska installationer