2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nybyggnation av kopplingsstation Propellern KS
Beskrivning: Totalentreprenad avseende uppförandet av en ny 20kV kopplingsstation benämnd Propellern KS.
Intern identifierare: UH 26-26
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45315000 Elektriska installationer av värme och övrig elektrisk utrustning för byggnader, 45315700 Installationsarbeten för kopplingsstationer, 45317300 Elinstallation av utrustning för eldistribution
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000