386475-2022 - ResultatSverige-Ånge: Revision
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster
Referensnummer: Ref nr 2021/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Ånge kommun upphandlar sakkunniga biträden till kommunens förtroendevalda revisorer och sakkunniga biträden till lekmannarevisorer samt lagstadgad revisorer till de kommunala bolagen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79210000 Redovisning och revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen