Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Fastighetsförvaltning
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Årsavtal Yttre skötsel, Armada
Referensnummer: 22/177
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av årsavtal för yttre skötsel. Omfattningen beskrivs i förfrågningsunderlaget. Uppdragets omfattning varierar över året och från år till år p.g.a väder och årstid. Avtalet innehåller. vinterväghållning, halkbekämpning, sandupptagning, skötsel av gröna ytor, trädbeskärning samt tömning av papperskorgar mm.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77211400 Trädfällning, 77211500 Trädvård, 90610000 Gaturenhållning och gatsopning, 90620000 Snöröjning, 90900000 Städning och renhållning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen