386484-2022 - ResultatSverige-Lund: Markskötsel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yttre Drift Kristianstad
Referensnummer: 2019-FA000359
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden avser drift dvs tillsyn och skötsel samt avhjälpande underhåll av utemiljön med tillhörande utrustning för Sjukhus, Tandvårdhus och Bussdepån Skyttepaviljongen 4 i Kristianstad .
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 90620000 Snöröjning, 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen