386504-2022 - ResultatSverige-Vilhelmina: Snöröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning och halkbekämpning för Vilhelmina fastighetsförvaltning AB
Referensnummer: UH-2022-5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden avser vinterunderhåll i form av snöröjning, isrivning, halkbekämpning och bortforsling av snö på Vilhelmina Bostäder AB´s och Vilhelmina Kommun´s fastigheter inom Vilhelmina tätort.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Pris, delat anbud
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Snöröjning och halkbekämpning.
Pris snöröjning av område 2
Del nr: 2
Snöröjning och halkbekämpning
Pris snöröjning av område 3
Del nr: 3
Pris snöröjning av område 4
Del nr: 4
Snötransport eget delområde
Del nr: 5