386530-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Transport på vattenvägar
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kollektivtrafik med båt (Båtbusstrafik).
Referensnummer: 0122-16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60600000 Transport på vattenvägar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser kollektivtrafik med båt för linjerna:
A. Karlstad – Hammarö – Grums samt Karlstad – Hammarö – Kristinehamn,
B. Slottsbron – Borgvik,
C. Kristinehamns skärgård.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen