386604-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Telekommunikationstjänster – Extern kundtjänst Förbo
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelExtern kundtjänst Förbo
BeskrivningUpphandling av tjänst för bemanning av kundtjänst och kundservice. Avtalet omfattar uppdrag att som kundtjänst hantera Förbos växel med service i ärenden och frågor som handlar om uthyrning, serviceanmälningar och andra typer av bostadsfrågor. Uppdraget består i att hantera inkommande ärenden från Förbos hyresgäster. Ärendena innefattar hyresfrågor, serviceanmälningar samt växelsamtal.
Intern identifierare26/8
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 64200000 Telekommunikationstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 64214200 Telefonväxeltjänster, 79990000 Diverse företagstjänster, 79996000 Företagsadministration
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000