386616-2021 - ResultatSverige-Uppsala: Smycken, klockor o. d.
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förtjänsttecken
Referensnummer: UPPH2021-00071
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18500000 Smycken, klockor o. d.
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser förtjänsttecken, guldklockor.
Behandling av personuppgifter
Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i bilaga 1C Behandling av Personuppgifter.
Offentlighets- och sekretesslagen reglerar frågor om sekretess och tystnadsplikt. För leverantören och dennes personal gäller samma sekretess som för hälso- och sjukvårdspersonal anställd av köparen. Leverantören förbinder sig att inte röja eller utnyttja köparens uppgifter, vad det än må vara (person-, ekonomiska, kommersiella uppgifter etc.), som kan komma leverantören tillkänna. Leverantören innefattar alla personer som leverantören på något sätt involverar för att fullgöra sina åtaganden mot köparen och andra personer som på något sätt kan komma i kontakt med uppgifterna.
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara ingivet till Mercell TendSign senast 25.5.2021 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18520000 Ur, 18522000 Armbandsur, 18530000 Presenter och priser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen