Huvudsaklig verksamhet Fritidsverksamhet, kultur och religion
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av landsbygdstrafik i östra Östergötland
Referensnummer: 2019/0422
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60112000 Kollektivtrafik på väg
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar landsbygdstrafik i östra Östergötland med totalt 16 fordon fördelat på tre (3) anbudspaket med centralhållplatser i Finspång, Rejmyre, Kimstad och Östra Husby.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen