Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förpackningsmaterial för matdistribution
Referensnummer: UH-2018-169
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39222100 Engångsartiklar för catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Linköping-, Norrköping-, Finspång-, Söderköping och Valdemarsviks kommuner inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av ramavtal gällande "portionsformar, förslutningsfilm och övrigt tillbehör avsedda som förpackningsmaterial för matdistribution. Artiklarna ska vara anpassade för kommunernas förpackningsmaskiner från DuniForm."
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39222100 Engångsartiklar för catering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen