386667-2018 - ResultatSverige-Linköping: Uthyrning eller försäljning av byggnad
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ansökningsinbjudan inför upphandling av kemilabb, Campus Norrköping (Hyresavtal)
Referensnummer: LiU-2018-01389
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70310000 Uthyrning eller försäljning av byggnad
II.1.4.
Kort beskrivning
Linköpings universitet, Campus Norrköping, står i begrepp att upphandla ett hyresavtal avseende en lokal i anslutning till campus.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
70220000 Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen