2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av hyra av helikopter för skolning, ramavtal
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Polisflygets behov av att kunna hyra en Bell 206B helikopter för skolning inom Polismyndighetens egna flygskola och vara placerad den tid som avropas hos Polisflygskolan Polisflygets basering Göteborg- Säve flygplats. Avtalet omfattar ett avtal för hyra och leverans av en Bell 206B helikopter inklusive service och underhåll till Polisflygskolan Polisflygets basering Göteborg- Säve flygplats.
Intern identifierare: A371.973/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
Ytterligare klassificering (cpv): 34710000 Helikoptrar, flygplan, rymdfarkoster och andra motordrivna luftfartyg, 34711500 Helikoptrar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Upphandling av hyra av helikopter för skolning, ramavtal