Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IPads till skolan
Referensnummer: 2018/0176
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30213500 Handdatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för iPadplattor. I ramavtalet ingår även utbildningsdagar som Beställaren kan komma att avropa som optioner. Beställaren avser att teckna ramavtal med en anbudsgivare. Anbudet ska omfatta hela uppdraget.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen