386715-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Eksjö: Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål
Meddelande om upphandling
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
VA-material.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Eksjö.
Nuts-kod SE211 Jönköpings län
II.1.4.
Information om ramavtal
Ramavtal med en enda aktör
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
VA-material för successiva avrop.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål, 39715300 VA-utrustning, 44163230 Rörkopplingar
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner
Option: nej