386716-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Östersund: MR-kameror
Meddelande om upphandling
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
MR-kamera till Röntgenavdelningen.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Östersund.
Nuts-kod SE322 Jämtlands län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
MR-kamera.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33113110 MR-kameror, 33113100 MR-scanners
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner