386722-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Bålsta: Grus, sand, krossad sten och ballast
Meddelande om upphandling
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Ballastprodukter och planteringsjord.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Håbo, Enköpings kommun.
Nuts-kod SE121 Uppsala län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Ballastprodukter, planteringsjord samt täckbark till Enköpings kommun, Håbo kommun och Ena Energi AB.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner
Option: nej