386750-2022 - ÄndringSverige-Stockholm: Datafångsttjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitaliseringstjänster
Referensnummer: SSA 2022/2.3.3-2609
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72313000 Datafångsttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Kulturnämnden i Stockholms stad har beslutat att, genom Stadsarkiv, upphandla digitaliseringstjänster innehållande två
delområden som omfattar:
A) REGISTRERING/INDEXERING/BEARBETNING
B) SKANNING AV LÖSBLAD, BÖCKER OCH STORFORMAT