Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tjänstelegitimation - visuelltID med elektroniskt ID
Referensnummer: KS/2022:403
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Partille kommun avser att genom förhandlat förfarande utan föregående annonsering (6 kap. 14 § LOU) teckna ett ramavtal Technology Nexus Secured business solution AB, 556258-0414 angående tjänsten Go workforce.
Avtalsspärr: I samband med annonsering kommer en frivillig avtalsspärr inträda om (tio) dagar, avtal kommer inte tecknas förrän avtalsspärren löpt ut.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22450000 Trycksaker med säkerhetstryck, 22455000 ID-kort, 48000000 Programvara och informationssystem, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen