386893-2026 - Resultat
Sverige – Pumpar – Anbudsinbjudan DIS Pumpar - Centrifugalpumpar BPA
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelAnbudsinbjudan DIS Pumpar - Centrifugalpumpar BPA
BeskrivningVA SYDs produktionsavdelning har identifierat ett behov av att ersätta två befintliga centrifugalpumpar, vilka har uppnått slutet av sin tekniska livslängd och nu bedöms vara utslitna. Förfrågan omfattar endast pumpar, ej installation.
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 42122000 Pumpar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001