38691-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Evenemang – Mötes- och evenemangstjänster 2025
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMötes- och evenemangstjänster 2025
BeskrivningKommunstyrelsen i Stockholms stad genom stadsledningskontorets kommunikationsenhet, inbjuder till att inkomma med anbud avseende mötes- och evenemangstjänster enligt förutsättningar i denna anbudsinbjudan med tillhörande bilagor. Upphandlingen ska utgöra ett komplement till Stadens egna resurser och kompetenser i arbetet för en målgruppsanpassad, sammanhållen och värdeskapande kommunikation. Leverantören ska i nära samarbete med beställaren genomföra målgruppsanpassade mötes - och evenemangstjänster i enlighet med gällande styrdokument. Leverantörens åtagande innebär allt från att utföra enklare produktioner av utställningsmaterial till att ha ett helhetsansvar vid genomförande av komplexa möten och evenemang både inomhus, utomhus och digitalt.
Intern identifierareKS 2024/1225
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79952000 Evenemang
Ytterligare klassificering (cpv): 79416000 Public relations, 79416200 Konsulttjänster för public relations, 79952100 Anordnande av kulturevenemang
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareMötes- och evenemangstjänster 2025