2. Förfarande
Förfarande
Titel: Underhåll Hytten
Beskrivning: Upphandlingen omfattar projektering och genomförande av byggentreprenad för fastighet Visby Hytten 1, där Beställaren och Entreprenören gemensamt i partnering ska utveckla området och genomföra åtgärder utifrån Beställarens definierade behov. Byggentreprenaden kommer att genomföras i två faser. Fas 1 planering, projketering och kalkylering. Fas 2 produktion och överlämning. Välkommen att lämna anbud.
Intern identifierare: 2026:05
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000