2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hemtjänst
Beskrivning: Upphandlingen omfattar hemtjänst i form av service och omvårdnad, inklusive avlösning och ledsagning enligt socialtjänstlagen (2001:453), SoL, utifrån de krav som ställs i enlighet med upphandlingsdokumenten. Kommunen avser att ingå avtal med tre (3) externa Utförare. Vänligen observera att inga frågor kommer att besvaras mellan 3 juli-10 augusti.
Intern identifierare: Son 2025/240
Förfarandets viktigaste kännetecken: Enstegsförfarande enligt Bilaga 2.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98514000 Hemtjänst
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000