387052-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Västerås: Anläggningsarbete
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kulvertreparationer
Referensnummer: 201809
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Löpande och planerade reparationer av kulvertanläggningar efter avrop.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45000000 Anläggningsarbete, 50000000 Reparation och underhåll, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50720000 Reparation och underhåll av centralvärme
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen