2. Förfarande
Förfarande
Titel: Högflödesinfusionssystem (blod- och vätskevärmare)
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal för utrustning för blod- och vätskevärmare/ högflödesinfusionssystem samt option på moduler och/eller reservdelar tillhörande offererat blod- och vätskevärmare/högflödesinfusionssystem och serviceavtal för offererat blod- och vätskevärmare/högflödesinfusionssystem. I fall det saknas befintligt avtal för förbrukning för det vinnande anbudet för blod- och vätskevärmare/högflödesinfusionssystem tecknas även ramavtal för förbrukning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33186200 Blod- och vätskevärmare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128867:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33186000 Utrustning för extrakorporeal cirkulation
Optioner:
Beskrivning av alternativen: OPTION MODUL Om utrustningen är uppbyggd av moduler ska dessa erbjudas att köpas enskilt. Ange produktbenämning och pris per styck för dessa i Bilaga Artikelspecikation. OPTION RESERVDELAR Reservdelar ska erbjudas att köpas enskilt. Ange produktbenämning och pris per styck för dessa i Bilaga Artikelspecifikation. OPTION SERVICE Ange pris för ett av leverantören utfört förebyggande underhåll, inklusive utbytesdelar. Kostnader för resa, logi exkluderas. Serviceunderhållet ska ske enligt leverantörens rekommenderade serviceintervall. Ange produktbenämning och pris per styck för dessa i Bilaga Artikelspecifikation.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Förbrukningsmaterial
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128867:Lot:2