2. Förfarande
Förfarande
Titel: KS/2025:160 Upphandling - Kamerabevakning
Beskrivning: Leverantörens uppdrag är att på beställning eller offertförfrågan installera kamerabevakningssystem och därtill hörande mjukvara och licenser samt tillhandahålla support & service för denna typ av system. Leverantören ska även överta drift, service och support för beställarens befintliga kamerabevakningssystem. Partille kommun har idag dryga 80 kameror i inomhus – och utomhusmiljö, kommunen har identifierat ett behov av utökning av ca 70 kameror under kommande avtalsperiod. Volymen är inte garanterad, antal kameror kan komma att variera baserat på budget – och politiska beslut.
Intern identifierare: KS/2025:160
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79714000 Övervakningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000