Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
El- och automationsarbeten VA-anläggningar
Referensnummer: UH-2018-75
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45222000 Väg- och vattenbyggnadsarbeten utom broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattningen av denna upphandling gäller el-, och automationsarbeten inom Va-anläggningar, som t.ex. felsökning, service & reparation, ombyggnad, nyinstallation av el-, styr- och reglersystem, skåpsbyggnad m.m. i vattenverk, avloppsreningsverk, pumpstationer, tryckstegringar och reservoarer etc.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Mjölby kommun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45222000 Väg- och vattenbyggnadsarbeten utom broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar, 45315100 Eltekniska installationer, 71334000 Maskin- och eltekniska ingenjörstjänster, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Motala kommun
Del nr: 2