See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal SAP-konsulttjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser SAP-konsultstöd inom Ekonomi, Logistik, HR samt Tvärfunktionell Applikationsteknik. Kompetenser inom dessa områden kommer att avropas enligt en variation av roller och kompetensnivåer. Sökande ska kunna leverera SAP-konsulttjänster både som resurs- och projektuppdrag. Antalet projektuppdrag inom ramen för detta avtal förväntas dock vara lågt. För mer information se ansökningsinbjudan.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92542:Lot:1