387158-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Reparation och underhåll av hissar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hissar, drift och underhåll
Referensnummer: 17/15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna förvaltningsentreprenad avser funktionsentreprenad av hissar och lyftbord inom Stockholmshems fastighetsbestånd.
Förvaltningsentreprenaden omfattar drift och underhåll (enbart felavhjälpande) av de objekt som kommer att kontrakteras.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45313100 Hissinstallationer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen