2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal El 2026, Hallstahammars kommun
Beskrivning: Hallstahammars kommun upphandlar ramavtal avseende el.
Intern identifierare: 93/26
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Sanningsförsäkran Uteslutning och kvalificering av leverantör
Beskrivning: Anbudsgivare lämnar anbud genom att intyga att denne inte berörs av någon av de uteslutningsgrunder som framgår av 13 kap. 1-3 §§ LOU. Anbudsgivare som lämnar anbud genom sanningsförsäkran ska inte fylla i del "Egenförsäkran (ESPD)"
Intern identifierare: 1884169-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Elarbeten 2026
Beskrivning: Hallstahammars kommun upphandlar elarbeten.
Intern identifierare: 1884170-1