387221-2018 - ResultatSverige-Umeå: Motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyrbilar
Referensnummer: VLL 934-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar korttidshyra av fordon i nedan fyra storleksklasser. Landstinget har behov av att
Hyra fordon per dygn alternativt hyrestid längre än en (1) vecka efter överenskommelse.
—Liten bil
—Mellan bil
—Stor bil
—Minibuss
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen