387241-2018 - ResultatSverige-Linköping: Konsulttjänster inom ventilation
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal VVS-sakkunnig
Referensnummer: 6121-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71321400 Konsulttjänster inom ventilation
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för konsulttjänster inom VVS- samt SRÖ-projektering.
Uppskattad uppdragsvolym är ca 1 000 konsulttimmar per år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71315410 Inspektion av ventilationssystem, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71321300 Konsulttjänster inom VA
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen