38726-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Miljötjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Undersökningar av biologiska effekter av organiska tennföreningar
Referensnummer: NV-07891-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90700000 Miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Naturvårdsverket upphandlar kontrakt med en leverantör för undersökningar av biologiska effekter av organiska tennföreningar
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90733000 Tjänster avseende vattenföroreningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen