387302-2019 - ResultatSverige-Linköping: Epiduralset
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Epiduralset och spinalkanyler
Referensnummer: UC-2019-10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33171300 Epiduralset
II.1.4.
Kort beskrivning
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
Anbud kan lämnas på följande områden:
Anbudsområde Epiduralset Vuxen
Anbudsområde Epiduralset och Epiduralnålar Barn
Anbudsområde Långa Epiduralnålar
Anbudsområde Spinalkanyl skärande lång
Anbudsområde Spinalkanyl skärande
Anbudsområde Spinalkanyl icke-skärande lång
Anbudsområde Spinalkanyl icke-skärande
Anbudsområde Blockadset
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Epiduralset Vuxen
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Epiduralset för epiduralbedövning och Spinalkanyler för regional blockad
Epiduralset och Epiduralnålar Barn
Del nr: 2
Epiduralset för Epiduralbedövning för Barn
Långa Epiduralnålar
Del nr: 3
33141328 Epiduralnålar
Långa Epiduralnålar för Epiduralbedövning
Spinalkanyl skärande lång
Del nr: 4
Epiduralbedövning - nålar
Spinalkanyl skärande
Del nr: 5
Epiduralbedövning - Nålar
Spinalkanyl icke-skärande lång
Del nr: 6
Spinalkanyl icke-skärande
Del nr: 7
Blockadset
Del nr: 8
Blockadset för Epiduralbedövning