387322-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnadsanläggning – Åtgärder PFAS-förorening, Berga Brandstation Helsingborg i samverkan.
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelÅtgärder PFAS-förorening, Berga Brandstation Helsingborg i samverkan.
BeskrivningSaneringsarbeten PFAS i samverkan.
Intern identifierare99/2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45112340 Marksanering, 45216120 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader avsedda för brand- och räddningstjänst, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90720000 Miljöskydd, 90722200 Miljösanering, 90920000 Sanering av anläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareÅtgärder PFAS-förorening, Berga Brandstation Helsingborg i samverkan.