2. Förfarande
Förfarande
Titel: Omhändertagande av förorenade massor från Ströms bruk
Beskrivning: Denna upphandling avser en avfallsmottagningstjänst. I uppdraget ingår omhändertagande av förorenade massor som uppstår i samband med schaktsanering vid Ströms bruk.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129051:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall