387408-2025 - Resultat
Sverige – Konsulttjänster för infrastruktur – 2025 FFU UE Signalåtgärder på Skånebanan
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: 2025 FFU UE Signalåtgärder på Skånebanan
Beskrivning: Framtagande av förfrågningsunderlag för signalåtgärder på Skånebanan på Åstorp-Ramlösa, Landskrona östra samt Helsingborg C.
Intern identifierare: KOM-416405
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: 2025 FFU UE Signalåtgärder på Skånebanan