387420-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Utrustning för biblioteksautomation – E-litteratur till Götabiblioteken
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelE-litteratur till Götabiblioteken
BeskrivningUpphandlingen omfattar e-böcker och ljudböcker till Götabiblioteken. Avtalet ska tillgodose Götabibliotekens behov av förmedling av e-litteratur samt installation, service och integration av förmedlingstjänsten.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30238000 Utrustning för biblioteksautomation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115073:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 22113000 Biblioteksböcker