387463-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för upphandling – Ramavtal - Upphandlingskonsulter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal - Upphandlingskonsulter
BeskrivningHuddinge Samhällsfastigheter AB och Huge Bostäder AB inbjuder er att lämna anbud på Ramavtal - Upphandlingskonsulter. Denna upphandling avser att säkerställa tillgång till kvalificerade konsulter med kompetens inom offentlig upphandling, som vid behov kan stödja de upphandlande myndigheterna i såväl operativa som strategiska delar av upphandlingsverksamheten. Det kan omfatta allt från genomförande av enskilda upphandlingar till rådgivning i övergripande och utvecklingsinriktade frågor. Ramavtal kommer att tecknas med totalt fyra leverantörer, under förutsättning att så många kvalificerade anbud inkommer.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79418000 Konsulttjänster för upphandling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110863:Lot:1