38748-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Databastjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upplysningsdatabastjänster
Referensnummer: 2018-22103
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72320000 Databastjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Avser upphandling av upplysningsdatabas för uppgifter om personer, företag, fordon m.m..
Information om upphandlingen
Beskrivning av upphandlingen
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48610000 Databassystem, 48611000 Programvara för databas, 72300000 Datatjänster
II.2.4.