See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Leverans av teknikhus för spårvägsbana
Beskrivning: Upphandlingen syftar till att teckna ramavtal om leverans av teknikhus avsedda för spårvägsbanan i Göteborg. Upphandlingen omfattar både stadsmiljöförvaltningen och exploateringsförvaltningen i Göteborgs stad. Respektive förvaltning tecknar sedan separata ramavtal med tilldelad leverantör.
Intern identifierare: SMF-2024-02282
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44210000 Konstruktioner och konstruktionsdelar
Ytterligare klassificering (cpv): 44211000 Monteringshus, 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader, 45213320 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till järnvägstransport, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000