2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för inventering av tekniska installationer och energikartläggningar
Beskrivning: Ramavtal avseende konsulttjänster för inventering av tekniska installationer, energikartläggningar och energideklarationer.
Intern identifierare: FSK 2025/402
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71314200 Energiförvaltning, 71314300 Konsulttjänster för energibesparing, 71315400 Byggnadsinspektion, 71335000 Tekniska undersökningar, 71631300 Teknisk byggnadsinspektion
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal för inventering av tekniska installationer och energikartläggningar