387518-2026 - Resultat
Sverige – Utrustning för avståndsmätning – Mätutrustning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMätutrustning
BeskrivningUpphandlingen avser mätutrustning till Samhällsbyggnadsförvaltningen och Servicekontoret.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34965000 Utrustning för avståndsmätning
Ytterligare klassificering (cpv): 38112100 Navigations- och positionsbestämningssystem (GPS eller liknande), 38300000 Mätutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001