387544-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Elmätare
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elkvalitetsmätare
Referensnummer: EN-2018-0377-560
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38554000 Elmätare
II.1.4.
Kort beskrivning
Umeå Energi önskar teckna ett ramavtal för elkvalitetsmätare i enlighet med förfrågningsunderlag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38554000 Elmätare, 38341300 Instrument för mätning av elektricitetsmängder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen